Praktyczne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Może najprościej jest zadzwonić do architekta i poprosić go o kilka praktycznych wskazówek, jak zaaranżować salon fryzjerski, by było modnie, praktycznie i pomysłowo. Można jednak kierować się praktycznymi poradami, które między innymi prezentujemy w tym artykule. Jak zatem ułatwić sobie aranżowanie salonu fryzjerskiego?

Salon fryzjerski – podział na strefy

Dzięki podziałowi salonu na strefy, klientki zyskują więcej miejsca i komfortu dla siebie.

Salon powinien mieć wydzielone miejsce na:

  • recepcję – gdzie klientki uregulują należność za usługę, umówią następny termin czy porozmawiają o dostępnych usługach,
  • poczekalnię – to miejsce jest niezwykle istotne. Kilka wygodnych krzeseł, kanapa czy fotele pozwolą miło spędzić czas przed umówionym terminem. Można pomyśleć o kawie, słodkim poczęstunku i czasopismach. Poczekalnia powinna być urządzona modnie i stylowo, ale należy brać pod uwagę, że klientki chcą tam również odpocząć czy zrelaksować się, dlatego nie są wskazane krzykliwe kolory. O czym jeszcze można pomyśleć, to o dodatku zieleni w postaci roślin doniczkowych a także odpowiedniej ilość gniazdek, umożliwiających doładowanie telefonu.

Profesjonalne przygotowanie stanowisk

Stanowiska fryzjerskie – tu należy dołożyć wszelkich starań, by było praktycznie i wygodnie. Podstawą jest fotel fryzjerski, który musi być wygodny, a do tego funkcjonalny, tak by można go regulować do potrzeb fryzjerki. Przy stanowiskach powinna się znaleźć albo szafka na przybory i akcesoria albo wózek, na którym fryzjerka przemieści w łatwy sposób wszystkie niezbędne przybory czy kosmetyki.

Myjka i miejsce do mieszania farb – urządzając salon fryzjerski warto przewidzieć także dni, kiedy ruch jest bardzo intensywny. Dlatego warto wyodrębnić stanowisko z myjką czy do mieszania farb. Przy urządzaniu stref, pomocny może być dobrze zaopatrzony sklep fryzjerski https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie. Zobacz tysiące ofert mebli fryzjerskich!

Przeczytaj także:  Jak dbać o cerę i skórę w okresie jesienno-zimowym?

Salon fryzjerski – wybór odpowiedniej kolorystyki

Projektując salon fryzjerski trzeba też przemyśleć kolorystykę. Choć eksperci przestrzegają przed krzykliwymi i mocnymi barwami, to warto pamiętać, że takie świetnie sprawdzą się w roli kontrastów. Jeśli więc salon utulony jest w jasnych, spokojnych tonacjach, to trochę fioletu, czerni czy czerwieni doda wnętrzu pazura, ale nie będzie burzyć spokoju i harmonii wnętrza. Złote dodatki dodadzą luksusu, z kolei srebro powagi i dystynkcji. Trafione kolory to pastele, jasne zielenie, tradycyjna biel czy szarości. W mocnych kolorach mogą być za to wykreowane wszelkie dodatki – doniczki na kwiaty, lampy czy ramy obrazów. Jednak warto kierować się zasadą, że w mniejszych salonach nawet mocne kontrasty mogą przytłaczać pomieszczenie. Na koniec dobrze jest pomyśleć o oświetleniu, obrazach czy dekoracjach. Estetycznie zaprojektowany salon fryzjerski przyciąga uwagę klientek, a spokojne kolory i komfortowe wyposażenie będą animować do ponownego skorzystania z usług. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć na ścianach to certyfikatów, które przekonują o posianych umiejętnościach fryzjerów.

Przewiń na górę