Jak dbać o cerę i skórę w okresie jesienno-zimowym?

Skóra wymaga regularnej pielęgnacji niezależnie od sezonu. Systematyczna praca nad utrzymaniem jej dobrej kondycji, przynosi realne efekty w postaci promiennego, a przede wszystkim zdrowego wyglądu. Co więcej, codzienna dbałość o cerę, przyczynia się do opóźnienia procesu starzenia. Nie istnieje idealny model, którym można się kierować podczas rutyny pielęgnacyjnej. Każdy typ skóry wymaga indywidualnej troski. Co więcej, cera tak jak cały organizm, zmienia swoje zapotrzebowanie na niektóre składniki w zależności od pory roku. Dlatego też inaczej wygląda jej odżywianie latem, a innych metod ochrony, oczekuje w okresie jesienno-zimowym. Chłodne pory roku poprzez suche i zimne powietrze, sprawiają że potrzebuje ona zarówno odpowiedniego nawilżenia, jak i bodźców regeneracyjnych. Warto przy tym zaznaczyć, że sezon zimowy sprzyja zabiegom medycyny estetycznej. Jak dbać o cerę zimą, aby utrzymać ją w dobrej kondycji?

Czego potrzebuje cera w sezonie jesienno-zimowym?

Chłodne pory roku narażają skórę na prawdziwą 'termiczną huśtawkę’. Z jednej strony oddziałuje na nią mróz i niska temperatura na zewnątrz, z drugiej zaś wysuszone powietrze w pomieszczeniach. W ten sposób płaszcz lipidowy ulega uszkodzeniu, a w konsekwencji naskórek staje się wysuszony i traci naturalną elastyczność. Dlatego tak ważne jest zapewnienie cerze antyoksydantów i substancji utrzymujących wodę w tym np. kwasu hialuronowego czy kolagenu, a także składników łagodzących. Warstwę ochronną natomiast zapewniają jej filtry UV oraz emolienty takie jak oleje roślinne czy popularne masło shea.

Jak pielęgnować skórę zimą?

Okres jesienno-zimowy gwarantuje najlepsze warunki na zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w warunkach domowych, jak i w gabinetach medycyny estetycznej. Skóra nie jest narażona na oddziaływanie promieni słonecznych, a tym samym na przebarwienia. Poza tym niskie temperatury sprzyjają regeneracji, a co za tym idzie obrzęki są mniejsze, a rany pozabiegowe szybciej się goją.

Domowa pielęgnacja

Podstawę odpowiednio odżywionej cery stanowi codzienna rutyna pielęgnacyjna w domowych warunkach. Systematyczność sprawia, że skóra każdego dnia prezentuje się nienagannie. Bazę regularnych zabiegów powinno stanowić nawilżenie. Stosując jakościowy krem nawilżający, serum, olejek czy mgiełkę, gwarantuje się narażonej na suche powietrze cerze, wartościowy zastrzyk wody. Istotną kwestię stanowi także dostarczenie jej odżywczych witamin takich jak A i E. W domowych warunkach można również pokusić się o oczyszczanie i złuszczanie naskórka. Dostępne na rynku produkty do peelingu, mogą w pewnym stopniu oczyścić zatkane pory. Codzienna pielęgnacja skóry nie zastąpi jednak profesjonalnej. Nawet najlepszej jakości preparaty kosmetyczne, nie dadzą takich efektów jak zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Przeczytaj także:  Praktyczne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne

Peeling wykonywany w gabinecie kosmetycznym przynosi dużo lepsze efekty aniżeli ten wykonywany w domu. Wynika to przede wszystkim z zastosowanych dedykowanych preparatów. W gabinetach takich jak VIVI Estetic, w ofercie znajduje się kilka odmian zabiegu. Każdy dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb i rodzaju cery. Dlatego też i zawartość stosowanych środków za każdym razem może być inna. Dużą popularnością w sezonie zimowym cieszą się różnego rodzaju zabiegi odmładzające w tym np. mezoterapia mikroigłowa. Terapia wykazuje również właściwości lecznicze. Stosuje się ją na twarz, szyję, dekolt, brzuch czy pośladki. Kuracja w sposób naturalny pobudza tkanki skórne do regeneracji, a w efekcie do odnowy. Poza tym to właśnie zimą najlepiej jest zdecydować się na kuracje laserowe jak np. usuwanie przebarwień czy blizn, a także depilację laserową. Wykonywanie jej w cieplejszym okresie, naraża skórę na działanie promieni UV.

Pielęgnacja skóry to absolutna podstawa, aby utrzymać jej zdrową kondycję. Jednak każda pora roku wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też z nadejściem chłodniejszego sezonu, warto zmienić codzienną rutynę i dostosować ją do aktualnych potrzeb cery. Warto w okresie jesienno-zimowym zadbać o prawidłowe odżywienie i jej regenerację zarówno domowymi sposobami, jak i przez dostosowanie zabiegów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane preparaty w gabinecie estetycznym, poprawią jej wygląd, zregenerują i zapewnią ochronę.

Należy pamiętać, że profesjonalna porada nie zastąpi wizyty u lekarza. W przypadku wyrobów medycznych należy pamiętać, aby używać je zawsze zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Przewiń na górę