Aranżacja salonu fryzjerskiego – praktyczne porady

Aranżacja salonu fryzjerskiego wcale nie jest prostą sprawą. Przestrzeń musi być odpowiednio rozplanowana i zagospodarowana. Salon musi być miejscem, gdzie goście będą mogli się zrelaksować i zapomnieć o codziennych sprawach. O czym trzeba pamiętać? 

Salon fryzjerski – wydzielenie stref wg ich funkcji

W salonie fryzjerskim powinno znaleźć się wydzielone miejsce na poczekalnię. Niezbędne będą wygodne krzesła lub kanapa i stolik kawowy. Najlepiej, jeśli na gości będą czekać czasopisma lifestylowe i słodki poczęstunek. W wielu salonach klienci mogą poprosić o kawę i zrelaksować się przy dźwiękach muzyki. Często nie zdajemy sobie sprawy, ale poczekalnia jest bardzo istotną częścią gabinetu fryzur. To właśnie to miejsce jest pierwszym, z którym gość ma kontakt. Trzeba zrobić wszystko, by zrobiło na nim pozytywne wrażenie. Poczekalnia powinna być wygodna i stylowa.  

Salon fryzjerski – odpowiednie przygotowanie stanowisk

Sercem salonu fryzjerskiego są oczywiście stanowiska. Każde z nich powinno być odpowiednio wyposażone i przygotowane na przyjęcie gościa. Podstawą jest wygodny i funkcjonalny fotel fryzjerski. Klienci spędzają w nim nierzadko kilka godzin, więc powinien być on bardzo komfortowy. Najlepiej, jeśli posiada funkcję podnoszenia i obniżania, która ułatwi pracę fryzjera. Przy każdym stanowisku musi znaleźć się duże lustro i szafka z akcesoriami fryzjerskimi. Każde stanowisko powinno mieć łatwy dostęp do suszarek, maszynek i golarek. Bardzo ważne jest samo rozmieszczenie miejsc do pracy. Między fotelami powinna być przestrzeń pozwalająca na swobodne przemieszczanie się fryzjera. Nie można zapomnieć o wyposażeniu stanowiska do mycia włosów i mieszania farb. Niezbędne meble fryzjerskie znajdują się np. na: https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie. Oczywiście, każdy sprzęt powinien być komfortowy w użytkowaniu i bezpieczny dla klienta.  

Przeczytaj także:  Zabiegi skórne – odkryj sposoby na piękną i zdrową cerę

Salon fryzjerski – wybór odpowiedniej kolorystyki

Salon musi mieć odpowiednią kolorystykę sprzyjającą relaksowi. Barwy nie powinny być krzykliwe, tylko właściwie dobrane i połączone. Świetnym pomysłem jest łączenie kolorów na zasadzie kontrastu albo wybór stonowanych odcieni i ożywienie wnętrza dodatkami. Przestrzeń musi być uporządkowana i harmonijna. Do wnętrz, w których trudno się wyciszyć goście chętnie nie wrócą. Na ścianach niech zawisną obrazy albo grafiki tematyczne. Jeśli możesz pochwalić się dyplomami i certyfikatami umieść je w widocznym miejscu. Dowody na kwalifikacje personelu zwiększają zaufanie gości. Wprowadź klimatyczne elementy takie jak odpowiednie oświetlenie, lampki, świece. Dopełnieniem przemyślanej aranżacji będzie oczywiście doświadczony personel. Przecież to właśnie umiejętności fryzjerów sprawiają, że goście chętnie wracają.   

Przewiń na górę